top of page

Groupe de passionnés

Public·101 membres

KF Ulpiana Vjosa shiko live 7 dhjetor 2023 Shikoni


KF Ulpiana vs KF Vjosa ❱ 08.10.2023 ❱ Soccer ❱ Division 1, Kosovo ❱ ⚡Best Odds & Picks ⭐Accurate Predictions ✔️Live Score & Stats ✌Match Preview.


Për kalimin e Ulpianës në superligë kontriboi edhe legjenda e klubit Jeton Gashi i cili ndihmoi me një shumë financiare kur klubi kishte nevojë. Kampionati 2008/09 Ky ishte sezoni i parë i Ulpianës në Superligë qysh prej mëvetësimit të futbollit kosovar, teksa në këtë sezon skuadra arriti 11 fitore 3 barazime dhe 16 humbje dhe rezultatet ishin këto: F| 1-0 2 Korriku (vendas), 2-0 Istogu (vendas), 2-0 Vëllaznimi (musafir), 2-0 Drenica (vendas), 1-0 Trepça 89' (vendas), 1-0 Flamurtari (vendas), 5-0 Besiana(vendas), 1-0 Hysi (vendas), 2-1 Ferizaj(vendas), 2-1 Vëllaznimi(vendas), 2-1 Drita(vendas), B| 2-2 Besiana(musafir), 1-1 Gjilani (vendas), 1-1 Prishtina (vendas), H| 0-1 Besa(musafir), 0-1 Hysi(musafir), 2-4 Ferizaj(musafir), 0-2 Gjilani(musafir), 1-2 Trepça(vendas), 1-4 Prishtina (musafir), 0-1 Drita(musafir), Kosova (V) 0-1(musafir), 1-3 (vendas), 0-1 Trepqa(musafir), 0-1 2 Korriku (musafir), 1-3 Istogu (musafir), 0-3 Drenica (musafir), 0-3 Trepça 89'(musafir), 4-5 Kosova (V)(vendas), Flamurtari 0-5 (musafir) Pra këtë sezon në ndeshjet si vendas Ulpiana arriti 10 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje duke arritur 32 pikë në 15 takime, ndërsa si skuadër musafire Ulpiana arriti vetëm 1 fitore, 1 barazim dhe 13 humbje e forma e dobët si udhëtuese ndoshta ishte faktori kyq se pse Ulpiana nuk arriti mbijetesën pavarësisht rezultateve tepër pozitive si nikoqir ku veçohen fitoret ndaj Vëllaznimit, Hysit, Drenicës si dhe barazimi me kampionin e këtij sezoni Prishtinën. Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë BLiga e Parë e Kosovës në të dyja grupet A dhe B ka zhvilluar ndeshjet e javës së dhjetë ku nuk kanë munguar befasitë. Drenica ka fituar me rezultat komod 3-1 në shtëpi ndaj Suharekës, me këta të fundit që po kalojnë nëpër një krizë të brendshme menaxhimi. Fitore minimale në udhëtim ka shënuar Dinamo, që mposhti 1-0 Vëllaznimin, ndërsa me rezultat të njëjtë ka triumfuar edhe Rilindja ’74 përball Trepçës. Rezultatet A Tabela A Lideri Prishtina e Re triumfoi me shumë vështirësi ndaj Ulpianës, 1-0 në Ligën e Parë të Grupit B. Në këtë sezon Ulpiana ra nga garat për arsye të zvoglimit të numrit të skuadrave në superligë, ku nga 2 që do binin automatikisht dhe 1 në barazh, ranë 6 skuadra. Disa nga lojtarët e këtij sezoni në superligë ishin: 1. Flamur Neziri (portjer) 2. Enis Velia (portjer) 3. Diamant Kadriolli (portjer) 4. Astrit Rrahmani (mbrojtës) 5. Arbnor Hyseni (mbrojtës) 6. Granit Avdyli (mbrojtës) 7. Labinot Ibrahimi (mbrojtës) 8. KF Ulpiana - KF Vjosa H2H ᐉ ᐉ Head to head ≡ fscore.com.gh Watch the history of confrontations between KF Vjosa Football online, Soccer Online, Score live, Soccer results, Live football scores, Latest football scores. Kampionati 2003/04 Edicioni 2004/05 nis me ndryshime te sistemit te garave Ne fakt Nis Superliga me 12 skuadra dhe Liga e pare me 12 skuadra. KF ULPIANA fillon edicion e ri ne Ligen e Pare Kampionati 2004/05 Kampionati 2005/06 Kampioanti 2006/07 Skuadra nuk arrin të kaloj në eliten e futbollit kosovar, falë dy humbjeve nga Arbëria e po të njejtit qytet, ndeshje këto që nëse do fitoheshin Ulpiana do luftonte deri në fund për pozitën e tretë në tabelë. Kampionati 2007/08 Ulpiana siguroi inkuadrimin në superligë falë një sezoni të gjatë dhe të mundimshëm, kryetar i ekipit në atë kohë ishte Ali Stublla që ndihmohej edhe nga Shukri Buja ndërsa trajner Enver Duriqi. KF Ulpiana vs KF Vjosa » Odds, Scores, Picks & PredictionsWatch CD Real Tomayapo vs. Palmaflor del Tropico Wondering where to watch the game? 1 Register here 2 Sign In and watch! Register and watch *To watch, you must have a funded account or a placed bet within the last 24h! *To watch, you must have a funded account or a placed bet within the last 24h! KF Ulpiana KF Vjosa Statistics ULP Head To Head Last 6 years VJO 3 Wins 0 Draws 2 Wins 5 played National Cup Division 1 Superliga Top scorers National Cup 23/24 There are no top scorers available for this team There are no top scorers available for this team KF Ulpiana KF Vjosa Odds There are no available odds at the moment Recommended Sportsbooks 55 Options Get your bonus up to $1000 Percentage Turnover Min. deposit Min. odds 200% 40x Bonus and Deposit $50 1 Play now 200% Welcome Bonus up to $1, 000 18+ T&Cs apply. Max bet is set to 1% of the deposit value when claiming a promo. $150 Percentage Turnover Min. odds 100% 6x Bonus and Deposit $30 1. 5 No code required 100% First Deposit Bonus up to C$150 KF Ulpiana KF Vjosa Picks No selections found, yet Have another prediction in mind? Share your prediction with our community. KF Ulpiana - WikipediaNga Wikipedia, enciklopedia e lirë KF UlpianaPseudonimi(et)Legjenda Bardhë e BlueKapaciteti2600PronariAbedin Salihu - Kryetar Klubi, Fitim Arifi - Drejtor Sportiv, Ylli Jashari - Sekretar i klubitLigaLiga e parë e KosovesFaqja zyrtareFaqja zyrtare e klubit Ngjyra shtëpi Ngjyra jashtë Klubi Futbollistik Ulpiana Lipjan (KF Ulpiana) KF ULPIANA eshte formuar ne kohen kur futbollistet vendosen ti bojkotojn skuadrat serbe gjate vitit 1992 pra pas 1 viti kur eshte organizuar kampionati i pare ne Kosove si vazhdimësi e klubit futbollistik Slloga që ishte ndër skuadrat më të mira në ligën e rajonit të kosovës nën umbrellën e ish-federatës Jugosllave. 00 5. 50 89. 17% 22Bet 3. 75 6. 79 90. 77% 1Bet 1. 50 3. 90 6. 75 93. 35% Vave 1. 47 5. 60 90. 18% TonyBet Betwinner Sportaza 18Bet Vbet Sport 1. 48 3. 98 7. 00 93. 48% Mystake 4. 10 6. 05 92. 18% Suprabets 3. 92 6. 90 92. 57% Highest Odds Lowest Odds 1. 37 3. 33 4. 61 Average Odds 1. 46 6. 13 KF Vjosa KF Kika Tips No selections found, yet VJO Match review Last update: 27 Nov 23 KIK The Football match between KF Vjosa and KF Kika has ended 2 1. The game was played on 24/11/2023 at 12:00, and the implied winner probabilities were: 66. 67% (KF Vjosa), 24. Stadionet e improvizuara ku zhvillonin ndeshjet si vendas ishin ne Fshatin Dobraje dhe Banulle komuna e Lipjanit. Pas shum malltretimeve nga okupatori serben arretin qe ta mbajne gjalle Klubin vlen te ceket se Kryetari i Klubit Ali Stublla eshte burgosur nga okupatori serbe ne kohen e kapionatit te at’hershem vetem ta demtojn Skuadren. KF Ulpiana vs KF Vjosa » Odds, Scores, Picks & Predictions + KF Ulpiana vs KF Vjosa ❱ 08.10.2023 ❱ Soccer ❱ Division 1, Kosovo ❱ ⚡Best Odds & Picks ⭐Accurate Predictions ✔️Live Score & Stats ✌Match Preview. FK Vjosa Results List & Next Game FK Vjosa results from this season. The latest results list and next game on LiveScore.com. KF Vjosa livescore results Finished KF Ulpiana 3-1 KF Vjosa · H2H Pred. FT. 04/10 08:00. KF Vjosa 2-1 Ramiz Sadiku Football online, Soccer Online, Score live, Soccer results, Live football ... ▶️ KF Ulpiana vs FK Vjosa Live Stream & on TV, Prediction, H2HSporticos - Legal Sports StreamsFollow all of the action from the biggest football leagues in the world like La Liga, Serie A, the Bundesliga and Ligue 1 with Sporticos. Here you can find out the easiest, cheapest and most convenient way to watch football live streams of any match you’re interested in. Ne vitin 94/95 KF ULPIANA zuri vendin e 4 Me vendim te kryesise kampionati 1996/97 nis me Ligen Unike te Republikes se Kosoves e cila numeronte 18 skuadra KF ULPIANA zuri vendin e 16 me 35 pike Tabela ishte keshtu: Kampionati 1997/1998 Per shkake te fillimit te luftes dhe pastrimit etnik nga forcat okupuse kampionati u zhvillua vetem ne pjesen vjeshtore. KF ULPIANA ishte ne vendin e 12 ndersa Kampion u be ekipi I Beses se Pejes. KF Vjosa vs KF Kika» Predictions, Odds, Live Score & StatsKF Vjosa KF Kika Statistics 3 Wins 1 Draw 1 Win 5 played Division 1 standings Top Scorers Division 1 23/24 There are no top scorers available for this team There are no top scorers available for this team KF Vjosa KF Kika Odds Bookmakers Move Fezbet 1. 45 4. KF Vjosa vs KF Kika » Predictions, Odds, Live Scores & Stats KF Vjosa vs KF Kika ❱ 24.11.2023 ❱ Football ❱ Division 1 ✔️Free Betting Tips & Predictions ⚡ Livescore Best Betting Odds ⭐ Live Streaming.


À propos

Bienvenue sur le groupe ! Vous pouvez entrer en contact avec...

membres

bottom of page